Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Uczniowie na konkursie w siedzibie wrocławskiego Google!

29.05.2017 odbył się konkurs w siedzibie wrocławskiego Google pn. „Cogito21 – konkurs myślenia krytycznego”. Konkurs zorganizowany został przez NAVIGO Centrum Innowacyjnej Edukacji we współpracy z firmą Google. W konkursie mogły brać udział drużyny, liczące po 4 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Szelwach 2TS, Tomasz Kłodnicki 2TIB, Gabriel Domanowski 3TI oraz Paweł Kieryk 3TI. Opiekunem drużyny był mgr inż. Stanisław Lota.
WP_20170529_11_48_19_Pro
Każda drużyna otrzymała w ramach konkursu jedno zadanie, sprawdzające zdolność krytycznej analizy informacji, z którym nie poradziłby sobie niejeden dorosły. Zadanie polegało na ocenie prawdziwości otrzymanego tekstu (artykułu ze strony internetowej, wpisu z bloga lub podobnego materiału), przy wykorzystaniu dodatkowych otrzymanych materiałów oraz własnych poszukiwań. Uczniowie po dokonaniu analizy mieli za zadanie nagrać krótki film, w którym przedstawili swoje wnioski.