Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Uczniowie ZSP odwiedzają Dresdner Striezelmarkt 2014

10.12.2014 r. uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele (pani Ewa Piątkowska-Mider, pani Agnieszka Walichnowska i pan Krzysztof Rzepka) po raz kolejny wybrali się na jednodniową wycieczkę na Jarmark Świąteczny do Niemiec. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać historię oraz kulturę Saksonii i zobaczyć jej stolicę – Drezno. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili m.in. Pałac Zwinger i Galerię obrazów dawnych mistrzów. Podczas spaceru po mieście uczestnicy zobaczyli Operę, Katedrę, Tarasy Brühla, Albertinum, barokowy protestancki kościół Frauenkirche, Porcelanowy Pochód Książąt oraz współczesne centrum miasta. Po zwiedzaniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na Jarmark Adwentowy, na którym mieli okazję skosztowania niemieckich potraw i wypieków oraz poznania zwyczajów związanych z adwentem i Bożym Narodzeniem w Niemczech.

 

{gallery}dzienna_szkola/k.rzepka{/gallery}