Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Filmie

27 marca 2015 roku odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Filmie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły: Ewelina Ostrowicz i Anna Seniuk z klasy IV TE oraz Mateusz Marcinkowski i Hubert Grzesiak z klasy IV TI przygotowane przez polonistkę – Urszulę Jasińską.
Zmagania konkursowe dotyczyły twórczości Andrzeja Wajdy i przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy sprawdzał wiedzę teoretyczną a drugi umiejętność analizy i interpretacji wybranego fragmentu filmu. Tak, jak w ubiegłym roku, jury konkursowe przyznało tytuł laureata drużynie z klasy IV TE – Ewelinie Ostrowicz i Annie Seniuk. II miejsce zajęli: Mateusz Marcinkowski i Hubert Grzesiak z klasy IV TI.

To sukces uczniów naszej szkoły świadczący o dużej wiedzy z zakresu filmu i szczególnych zainteresowaniach polonistycznych.

Gratulujemy!