Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE „SYSTEM OCHRONY PRAW CZŁOWIEKA W POLSCE”

Dnia 15.03.2017r. uczniowie naszej szkoły, w składzie: Wiktor Kwasek, Bartosz Szarczewski i Dariusz Tomczak rywalizowali z przedstawicielami innych szkół Ponadgimnazjalnych w VI powiatowym konkursie Wiedzy o Społeczeństwie przebiegającym pod hasłem: „System ochrony praw człowieka w Polsce”. Opiekunami uczestników były panie: Aleksandra Szyszka-Zajączkowska i Marta Sławuta-Wójcik. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Celem konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o prawach człowieka. Najlepszym w tej dziedzinie okazał się uczeń naszej szkoły – Wiktor Kwasek, przygotowujący się do konkursu pod kierunkiem pani Aleksandry Szyszki-Zajączkowskiej, który uzyskał wynik 33 punktów z testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Laureat, jak i pozostali uczniowie naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą z zakresu tematyki konkursu – historii, ochrony i łamania praw człowieka na świecie.

Gratulujemy!