Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Walentynkowe Potyczki Językowe

5 lutego 2020 r. odbyły się w naszej szkole Walentynkowe Potyczki Językowe. Do wspólnej zabawy przyłączyły się reprezentacje jedenastu klas pierwszych technikum i szkoły branżowej. Na wstępie uczennice klasy I TS p – Julia Herba i Nikola Wierzchołek przybliżyły zebranym historię Święta Zakochanych.
W walentynowy nastrój wprowadziły nas piękne wiersze miłosne recytowane przez uczniów: Patrycję Komendę, Bartłomieja Marcinkowskiego, Oliwię Panaś, Julię Przychodzień, Marię Ropuszyńska, Urszulę Rychlak i Ewę Wawrzycką.
Wyprawa w krainę miłości w różnych językach rozpoczęła się od zaprezentowania piosenek, wierszy, rymowanek, przygotowanych przez poszczególne klasy pod kierunkiem nauczycieli języków obcych. Drużyny rywalizowały także w konkurencjach w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: Katarzyna Kwaczyńska, Sylwia Nowogońska-Berłowska, Ewa Piątkowska-Mider, Ewa Tempiak i Jadwiga Woźniak. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów. Pierwsze miejsce w kategorii klas technikum zajęła reprezentacja I TI g, zaś w szkole branżowej zwyciężyła klasa I bWg. Zwycięzcy nagrodzeni zostali upominkami i dyplomami.

Walentynki zorganizowały bibliotekarki: Ewa Tempiak i Jadwiga Woźniak we współpracy z nauczycielami języków obcych.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników impreza ta była nie tylko sprawdzianem umiejętności językowych, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą.
Dodajmy też, że wielkim zainteresowaniem cieszyła się, uruchomiona wcześniej, Poczta Walentynkowa. Korytarze szkolne zostały ozdobione cytatami o tematyce miłosnej.