Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Waluta euro czy polska złotówka?

Waluta euro czy polska złotówka? – to myśl przewodnia spotkania uczniów ZSP w Oleśnicy z prof. Marianem Nogą. Odbyło się ono 15 listopada 2018r. w murach naszej Szkoły w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Pan prof. Noga był wieloletnim członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Doskonale zna finanse naszego państwa od strony praktycznej i teoretycznej. Swoją wiedzą podzielił się w czasie wykładu. Jego celem było – przybliżyć naszym uczniom zagadnienia funkcjonowania finansów państwa i budżetu domowego.
Drugim bardzo miłym akcentem tego spotkania było wręczenie stypendium rektora Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu najzdolniejszym uczniom klas technikum. Do grona tego należą :
Wiktor Kwasek
Katarzyna Błandzinska
Magdalena Stępień
Prof. Marian Noga wręczył w imieniu rektora WSB we Wrocławiu promesy stypendialne wyżej wymienionym osobom.
Wykład prowadzony był w sympatycznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań na wszystkie ich interesujące tematy. Młodzi technicy wyszli z tego spotkania wzmocnieni wiedzą ekonomiczną potrzebną we współczesnym życiu gospodarczym.
Organizatorzy tego spotkania są przekonani, że przyszli ekonomiści , spedytorzy i handlowcy nie będą mieli wątpliwości co do dalszych losów swojej kariery zawodowej.