Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP Oleśnica


W dniach 15 listopada – 21 listopada 2010 w naszej szkole odbyła się III edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który jest obchodzony w 56 krajach na świecie.


Honorowy patronat nad projektem objął minister gospodarki Waldemar Pawlak, minister oświaty Katarzyna Hall, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przedsiębiorcy, przedstawiciele władz lokalnych propagujący wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych. Celem tego projektu było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspierałoby przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Nasza szkoła kolejny raz aktywnie włączyła się w realizację tego przedsięwzięcia.

Szkoła przygotowała program obchodów, który obejmował następującą tematykę:

Konferencja ” Kształcimy na potrzeby jutra”, której celem było zbudowanie sieci współpracy między szkołą a władzami samorządowymi, lokalnym biznesem, szkołami gimnazjalnymi oraz instytucjami wspierającymi szkolnictwo zawodowe.
Okazją do zorganizowania konferencji było dziesięciolecie istnienia Naukowego Koła Marketingu.
Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez uczniów działających w Kole Marketingu „FOCUS” przy współudziale nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Honorowy patronat nad konferencją objął starosta powiatu oleśnickiego Zbigniew Potyrała, a gościem specjalnym była pani poseł Ewa Wolak.
Zaproszenie przyjęli także:

  • pani Naczelnik Wydziału Oświaty Małgorzata Iwańska,
  • doradca zawodowy BarbaraWitkowska,
  • dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy,
  • dyrektor PCKZ,
  • przedstawiciele Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji FAVEO.
  • Grono Przedsiębiorców reprezentowali między innymi przedstawiciele: spółki  z o.o.POLIPLAST, spółki S.A. OSADKOWSKI, E.LECLERK sp.zo.o.,
  • Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnicy pan Henryk Kruszelnicki,
  • pracownicy BZ WBK O/Oleśnica,
  • właścicielka biura rachunkowego BILANS pani Beata Romaniuk.zdjęcia wykonał Filip Musiał
16 listopada 2010

Zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Księgowych dr Pawłem Żurawiem.
Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące etyki w rachunkowości i wykonywania pracy księgowego, jako zawodu zaufania publicznego. Wykładu wysłuchały klasy IV a i b technikum ekonomicznego17 listopada 2010

Odbyła się wycieczka do firmy POLIPLAST, w której uczestniczyli uczniowie klasy technikum ekonomicznego. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z procesem technologicznym przedsiębiorstwa.
Zdjęcia e-mail


18 listopada 2010

Uczniowie klas II i III technikum brali udział w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli firmy PZU S.A. W czasie spotkania poznali ofertę ubezpieczeń gospodarczych skierowanych do osób fizycznych.


19 listopada 2010

Zaproszono przedstawiciela Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości Dr Jarosława Szandurskiego do przeprowadzenia dwóch wykładów. Wykład pierwszy to „ Manipulacje marketingowe”, został on skierowany do klasy I i III technikum Handlowego oraz Ib technikum ekonomicznego. W drugim wykładzie dotyczącym E-biznesu uczestniczyli uczniowie klas: III LPE, III ZI i III technikum mechanicznego.