Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”

Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w realizacji innowacyjnego nauczania fizyki i astronomii w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach innowacji pedagogicznej   „Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa. W projekcie uczestniczą klasy 2TI, 2TM, 3TM i 3TH oraz nauczyciel fizyki Urszula Wolińska. Jest to projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – „Wysoka jakość systemu oświaty”, którego koordynatorem jest Politechnika Koszalińska. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów klas technikum fizyką do poziomu umożliwiającego kontynuację kształcenia na kierunkach technicznych i przyrodniczych, o kluczowym  znaczeniu dla gospodarki poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych.                                                                              Urszula Wolińska