Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Wizyta Studyjna w Dolnej Saksonii

W dniach 5 – 9 marca, w ramach współpracy z Zespołami  Szkół  Zawodowych z Dolnej Saksonii,

nauczyciele zawodu: p. Agnieszka Walichnowska i p. Magdalena Szkudlarek przystąpiły do międzynarodowego projektu szkół zawodowych. ZSP w Oleśnicy zajął się branżą handlowospedycyjną. I. Spotkanie w ramach projektu odbyło się  w miejscowości Aurich w Dolnej Saksonii.

Celem wizyty była realizacja projektu, w ramach którego uczniowie będą mieli możliwość odbycia miesięcznych praktyk zagranicznych , natomiast nauczyciele będą mieli możliwość zapoznania się z niemieckim dualnym systemem kształcenia .
Pobyt obfitował w szereg spotkań, warsztatów, w trakcie których wypracowano zasady i warunki współpracy polsko- niemieckiej.  Nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia szkół niemieckich , zapoznanie się z warsztatem pracy, wymiany doświadczeń i poznania specyfiki kształcenia dualnego.

Efekty współpracy będą widoczne w  przyszłych kilku miesiącach ,w których  już na początku przyszłego roku szkolnego, niemiecka młodzież  będzie miała możliwość odbycia praktyk zawodowych w polskich przedsiębiorstwach, pod okiem naszej młodzieży. Natomiast kol. A. Walichnowska i M. Szkudlarek wyjadą do Aurich w ramach wymiany nauczycieli, gdzie będą poznawać kształcenie zawodowe w Dolnej Saksonii. Nauczyciele języka niemieckiego:  Ewa Mider  i Krzysztof Rzepka biorą udział w projekcie jako tłumacze.