Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Wykłady w ramach Dni Informatyki 2013

wyklady_2

wyklady_2

W czasie tegorocznego podsumowania projektu odbędą się 3 prelekcje związane z informatyką. 14 grudnia w Oławie gościć będziemy Jakuba Juszczakiewicza, studenta Politechniki Wrocławskiej, członka Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego, który o godzinie 11.00 wygłosi prelekcję p.t. „Wstęp do kryptografii i ochrony informacji”.

„Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej, pasjonuję się kryptologią, matematyką i obliczeniami numerycznymi. Pracuję we wrocławskiej firmie informatycznej jako programista i administrator. Udzielam się w Akademickim Stowarzyszeniu Informatycznym. Lubię dzielić się swoją widzą, jak również jeździć na rowerze i na nartach.”

Damian Fedorczuk, właściciel marki ensomedia.pl, o godzinie 11.50 wygłosi prelekcję p.t. „Google i możliwości wyszukiwania”.

„Internet to moje uzależnienie, a swoją energię kieruję na pozycjonowanie stron internetowych i poszerzanie wiedzy na temat ciągle zmieniającej się wyszukiwarki Google.”

Głównym gościem zakończenia Dni Informatyki 2013 będzie pan prof. dr hab. Maciej M. Sysło, nauczyciel akademicki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych znany jest jako autor podręczników oraz książek z zakresu algorytmów i programowania. Na nasze zaproszenie opowie nam o „Potędze algorytmów”. Wykład odbędzie się podczas zakończenia IV Oławskich Mistrzostw w Informatyce o godzinie 12.40.

Wszystkie prelekcje odbędą się w Auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie, pl. Zamkowy 10.

Udział w wykładach jest bezpłatny.                                                                                                                                                                              Katarzyna Misiak