Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Wyróżnienie w Oleśnickim Konkursie Poezji i Prozy Lwowskiej

17 listopada w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbył się finał  XV Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy  Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara. Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Miłośników Lwowa oraz Szkołę Podstawową nr 7 w Oleśnicy, odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Oleśnickiego. Na uroczystości, oprócz zaproszonych gości i uczestników konkursu, obecni byli także nauczyciele. Konkurs prowadził Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Oleśnicy Leszek Mulka. Prezentacje finałowe odbyły się w dwóch kategoriach: uczniowie z klas IV-VII oraz klasy VIII, licea i  technika.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica  kl. III TH g Kornelia Makowska. Przedstawiła fragment utworu Krystyny Chiger „Dziewczynka w zielonym sweterku”. Opiekunem uczennicy była Jadwiga Woźniak. Z radością informujemy, że Kornelia uzyskała wyróżnienie. Laureatka otrzymała dyplom, nagrody książkowe i kalendarze lwowskie na rok 2022. Nagrody laureatom wręczył  Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa. Gratulujemy Kornelii sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.