Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 24 września uczniowie klasy 4bTI i 2sp uczestniczyli w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki, imprezie organizowanej co roku we wrześniu przez wyższe uczelnie Wrocławia.

Celem wjazdu było ukazanie młodzieży, że fizyka nie jest nauką niedostępną i niezrozumiałą. W ramach festiwalu uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Zwykłe – niezwykłe zabawki mechaniczne”, który w sposób interesujący i przystępny zaprezentował dr inż. Grzegorz Lesiuk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Oprócz tego uczniowie mogli wziąć udział w grach i zabawach matematycznych, a także poznać zasady funkcjonowania laboratorium w mikroskali. Dużym zainteresowaniem cieszył się miniwykład wprowadzający w świat akustyki.

Tego typy spotkania oraz kontakt młodzieży z ludźmi nauki owocują wzrostem zainteresowania wśród uczniów naukami ścisłymi. Ułatwiają także przyszłym absolwentom podjęcie właściwej decyzji w wyborze dalszej drogi kształcenia.

Urszula Wolińska