Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Za nami Tydzień Kodowania

Nasza szkoła w drugim tygodniu grudnia(7-13.12.2015 r.) wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Tydzień kodowania” organizowanym w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, który powszechnie uważany jest za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Pomysłodawcą i organizatorem „Tygodnia kodowania” w naszej szkole był mgr inż. Stanisław Lota.

W ramach „Godziny kodowania” uczniowie klas 1TIa, 1TIb oraz 2TI przez cały tydzień mieli okazję na stronie http://code.org ukończyć godzinny kurs i poznać podstawy programowania. Ukończenie kursu gwarantowało uzyskanie międzynarodowego certyfikatu. Wszystkim uczniom, którzy pozytywnie ukończyli kurs serdecznie gratulujemy!

W czwartek 10.12.2015 uczniowie biorący udział w zajęcia koła naukowego skupiającego się wokół platformy Raspberry Pi2 – niewielkiego komputera wielkości karty kredytowej poznali funkcje i możliwości wizualnego języka programowania Scratch w systemie operacyjnym Raspbian.

W piątek natomiast odbyła się prelekcja pt.” Dlaczego warto programować” dla klas 1TIa, 1TIb, 3TI oraz grupy uczniów z Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy, którą przeprowadził mgr inż. Stanisław Lota. Prelekcji towarzyszyło hasło „Zacznij programować zamiast grać!”. Podczas spotkania uczniowie Gabriel Domanowski z 2TI oraz Kamil Serwata z 4TI zaprezentowali projekt „Mrówka”, który zajął 3 miejsce na wrocławskim hackathon’ie przebiegającym pod hasłem „Art of Code” i odbywającym się na terenie Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projekt „Mrówka” współtworzony przez naszych programistów, opierał się na algorytmie mrówki Langtona, jednak został on bardziej rozbudowany i wzbogacony o wiele ciekawych funkcji. Z kolei Michał Filipowiak z 4TI opowiedział co nie co o platformach do programowania aplikacji mobilnych.

WP_20151211_10_23_59_Pro WP_20151211_10_00_42_Pro WP_20151211_09_56_34_Pro

Mamy nadzieję, że wielu z uczestników „Tygodnia Kodowania” zainteresuje się programowaniem. Według najnowszych statystyk za 5 lat deficyt na pracowników wśród informatyków i programistów może przekraczać ponad 30 proc. Dlatego też informatyka i programowanie to kierunki najbardziej przyszłościowe.