Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

ZERO WASTE i RECYKLING, czyli „zero odpadów”, „zero marnowania”, „wykorzystaj ponownie”

Każdy z nas coś wyrzuca, czegoś już nie potrzebuje. Generujemy w ten sposób zbiór produktów, które marnujemy na wysypiskach śmieci. Czasami nawet nie zastanawiamy się, czy z danym, niepotrzebnym,  zużytym towarem można jeszcze coś zrobić?

Dlatego z moją klasą I TS, przygotowaliśmy  w tym roku projekt, polegający na  stworzeniu czegoś praktycznego, przydatnego, używając do tego materiałów przeznaczonych już na wysypisko śmieci. Naszym celem było ponowne wykorzystanie artykułów, aby stworzyć produkt bez  wyrzucania i marnowania go. Zgodnie z zasadą ZERO WASTE. A przy okazji chcieliśmy pomóc Fundacji OLEŚNICKIE BIDY.

 We wrześniu zaczęliśmy od zbierania starych, używanych, niepotrzebnych już:  kołder, poduszek, ręczników, materacy. Niektóre te rzeczy pozyskaliśmy od Państwa w szkolnej zbiórce – za co bardzo serdecznie dziękujemy. Część  rzeczy udało nam się pozyskać zwyczajnie – chodząc po  ulicach i zbierając wystawione przed domem, potrzebne nam „zasoby” . Zaprzyjaźniony zakład tapicerski udostępnił nam swoje odpady w postaci resztek materiałów tapicerskich.

Aż w końcu, w październiku zostało nam  pobrać miary, zrobić wykroje i uszyć obicia tapicerskie na przygotowane wcześniej obiekty. Dzisiaj możemy pochwalić się efektami naszej pracy. Uszyliśmy   z tego wszystkiego legowiska dla zwierząt, które przekazaliśmy  w dniu 27.10.2020r. Fundacji OLEŚNICKIE BIDY.

            Cieszymy się, że mimo pandemii, udało nam  się cel osiągnąć. A zwierzaki przed zimą zabezpieczone zostały w ciepłe  i mięciutkie posłania. Wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt dziękujemy.  

Zachęcamy  i  polecamy wszystkim dbałość o środowisko naturalne i pomaganie zwierzętom, szczególnie tym bez „PANA”. Bo jak widzicie można i nie trzeba wiele.

  Wychowawca klasy I TS

Małgorzata Bąk-Midura